Grafik Tasarım

Yeni Nissan Logosu Düz Tasarım Partisine Katıldı

Otomobil üreticisi Nissan için ufukta yeni bir logo var. Düz ve minimalist bir tasarım için 3D’den şirket kaçmış gibi görünüyor. Krom rozeti sadece ince, tek renkli bir versiyonla değiştirmekle kalmadı, aynı zamanda ‘Nissan’ yazı tipi artık daha sans-serif olmuş.

Nissan logosu henüz resmi olarak açıklamasa da, yeni tasarım (aşağıda) kesinlikle markasını daha minimalist bir şekilde benimseyerek BMW gibi diğer otomobil üreticilerine benzer bir yönde ilerlediğini gösteriyor. Nissan’ın otomobil endüstrisinden ipuçları alması için herhangi bir rekabet sıkıntısı olmayacak.

Başka bir otomobil üreticisinin düz tasarım partisine katılması şaşırtıcı değil. BMW kısa bir süre önce logosunun “açıklık ve netlik” göz önünde bulundurularak tasarlanmış minimalist bir logo ortaya çıkardı . Nissan’ın, tüm renklerin tamamen kaldırılmasıyla, belki de BMW’den daha cesur bir adım attı. Yarım dairelerin Nissan kelimesinin neredeyse palindromunu vurgulayarak, tam daireye gitmek yerine, yarım dairelerin iki ‘N’yi nasıl kapsadığını görüyoruz.

Düz tasarım trendinin kaybolup kaybolmayacağı ve 3D logoların birkaç yıl içinde muzaffer bir dönüş sağlayıp sağlamadığı herkesin merak konusudur. Ancak şu anda basitliğe geçiş mantıklıdır.Bir logonun web siteleri, sosyal medya ve çeşitli dijital medyalarda çalışması gerekir. Umarım Nissan yakında yeni logoları açıklar ve bize yeniden tasarımın arkasındaki itici güç hakkında daha fazla bilgi verir.