Grafik Tasarım

En İyi Ücretsiz Online Desen Oluşturma Araçları

Mükemmel görünümlü desenler, tasarımcının araç kitinin sıklıkla gözden kaçan bir parçasıdır. Desenleri sadece dekorasyon olarak çıkarmak kolay olsa da, genellikle tasarımınızı tamamlayan hayati bileşenler olabilir.

Desen çizimleri geliştirebilir ve karmaşık grafik tasarım projeleri için tohum sağlayabilirsiniz. İnce bir desen efekti düz web yapılarını canlandırabilirken, daha göz alıcı tasarımlar, bir resim veya stok sanatının kesmediği zamanlar için soyut sanat eseri olarak tek başına durabilir .

Bununla birlikte desenler yapmak, Photoshop veya Illustrator ile bile yapmak zor olabilir. Desen yapmak için fantastik ücretsiz araçlarla, her türlü yaratıcı projeye uygun muhteşem desenler oluşturabilirsiniz.

01. Repper

Repper , kişisel kullanım için ayda 4,99 £ ‘dan başlayan ücretli bir uygulama, ancak desen oluşturmak için gözü olan herkesin denemek isteyeceği 14 günlük bir deneme sunuyor. Sorunsuz bir şekilde döşenen güzel desenler yapmayı şaşırtıcı derecede kolaylaştırır; sadece bir kaynak görüntü seçin ve 28 döşeme ayarından herhangi biriyle oynayın ve hızlı bir şekilde istediğiniz kadar muhteşem soyut desen oluşturabilirsiniz.

Ayrıca denemek için bazı büyük etkileri vardır; özellikle muhteşem MC Escher tarzı tasarımlar yapmanızı sağlayan Metamorfoz aracı muhteşem.

02. Patternify

Web siteniz için arka plan olarak kullanmak üzere basit bir model arıyorsanız, Patternify by Sacha Greif çözüm olabilir. Bu bir CSS desen üreticisi;  ızgaralar ile ayrılmış pikselleri boyayıp (10×10 boyuta kadar) kendi deseninizi çizebilir veya hazır desenleri seçip, isterseniz hazır desenleri düzenleyip ve indirebileceğiniz veya arka arkaya tekrar edecek şekilde bir PNG dosyasına veya sitenizin CSS kaynağına yapıştırabileceğiniz Base64 koduna dönüştürür. Sonuçlar çok karmaşık değildir, ancak retro bir site için arka plan oluşturmak istiyorsanız mükemmel bir araçtır.

03. Mazeletter

Model üretimi için sol alanda genişçe önizlemeyi sevdim. Mazeletter , bir grup harf yazarak karmaşık, sonsuz desenler oluşturmanızı sağlamak için tasarlanmış ücretsiz yazı tipinden oluşan bir koleksiyondur.

04. Patterninja

Her elemanın üzerindeki bol renkli tekrar desenleri oluşturmak için, Patterninja parlak bir araçtır. Doğru görünümü oluşturmak için ölçeklendirilebilen, konumlandırılabilen ve döndürülebilen hazır simgelerden desenler oluşturabilir ve desen öğeleri olarak kullanmak için kendi görüntülerinizi de yükleyebilirsiniz.

Mükemmel kalıbı oluşturduktan sonra, oluşturma işleminizi indirmek ve paylaşmak saniyeler sürer.

05. Patternizer

Çizgileri seviyorsanız, o zaman Patternizer’ı seveceksiniz . Tamamen çizgili veya çapraz kesen ekose desenleri oluşturmakla ilgili basit ama parlak bir araçtır; her biri için renk, döndürme, opaklık, genişlik, boşluk ve ofseti ayarlayarak yığınlanmış katmanlara istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz.

Biraz deneme yaparak, en temel öğelerden oldukça karmaşık desenler oluşturabilirsiniz ve oluşturmayı bitirdiğinizde, deseninizi herhangi bir web sitesine eklenmeye hazır olarak CSS olarak dışa aktarabilirsiniz.

06. GeoPattern

Mazeletter’a benzer şekilde, GeoPattern rastgele harflerden desenler oluşturan bir araçtır. Labirent benzeri tasarımlar oluşturmak yerine, GeoPattern kaydedilip kullanılabilen renkli SVG desenleri oluşturur.