Grafik Tasarım

Online Logo Tasarım Araçları

online-logo-tasarim-araclari

İşletmeniz için uygun bir logo oluşturmak, marka stratejinizin en önemli adımlarından biridir . İşi kendi başınıza yapmak için online logo tasarım araçlarını da kullanabileceğiniz için profesyonel bir tasarımcı tutmanıza gerek yok. Amatör veya profesyonel bir grafikerseniz en iyi 10 logo tasarım programı yazımızda incelediğimiz programlar ile kendi logonuzu da tasarlaya bilirsiniz. Ayrıca tasarım yaparken grafikerler olarak geniş ekranlara ihtiyaç duyarız. Daha önce yayınladığımız Grafikerler İçin En İyi 10 Adet 4K Monitör yazımızada gözatın.

En İyi 7 Adet Ücretsiz Logo Tasarım Araçları

1. Hatchful Online Logo Tasarım

Hatchful Shopify Online Logo Tasarım Aracı

Hatchful , Shopify e-Ticaret platformunun birkaç tıklamayla logo oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir aracıdır. İşletmenizin özelliklerine göre özel bir logo oluşturmak için yüzlerce profesyonel şablon kullanır. İşletme kategorisini, bir veya daha fazla görsel stili, işletme adınızı ve logonuzu kullanmak istediğiniz tüm yerleri belirleyebileceğiniz dört aşamalı basit bir süreci tamamlamanız gerekir.

Ardından, Hatchful size bir yapay zeka algoritması ile oluşturulmuş birden fazla logo seçeneği sunar. Ayrıca seçtiğiniz logoyu renk, tipografi, düzen ve ikonografi açısından özelleştirmenize olanak tanır. Profesyonel tasarım becerileriniz yoksa ve hızlı bir şekilde logoya ihtiyacınız varsa, Hatchful logo yapmak için en iyi araçlardan biridir.

Hatchful Logo Tasarım Aracı Videosu

Öne Çıkan Özellikleri;

 • Profesyonelce tasarlanmış logo şablonları.
 • Birden çok endüstri için logolar.
 • Kolay özelleştirme.
 • Web, sosyal medya, kartvizitler ve diğerleri gibi farklı kullanım durumları için marka varlıkları.
 • Yüksek kaliteli görüntü dosyaları.

2. Canva Online Logo Tasarım Aracı

Canva Ücretsiz Online Logo Tasarım

Canva, size birden fazla tasarım seçeneği sunan harika bir logo tasarım aracıdır. Yüzlerce önceden hazırlanmış logo şablonu ile kullanıcı dostu bir sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir. Sektörünüzü seçebilir ve markanıza en uygun şablonu bulabilirsiniz. Canva, logonuzun her tasarım yönünü değiştirmenize izin verdiği için, seçtiğiniz şablonu beğeninize göre özelleştirebilirsiniz. Örneğin, yazı tipi türünü ve boyutunu, rengini, aralığını, hizalamasını ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

Gerçekten hoşunuza giden bir şablon bulamazsanız, Canva aynı zamanda sıfırdan logo oluşturmak için en iyi araçlardan biridir. Logo oluşturucu, kendi logonuzu oluşturmak için kullanabileceğiniz ızgaralar, şekiller, çerçeveler, çıkartmalar ve resimler gibi birden fazla yerleşik öğe ile birlikte gelir.

Logo oluşturucu aracını kullanmak ve logonuzu PNG formatında indirmek ücretsizdir, ancak Canva Pro’yu satın almanızı gerektiren bazı özellikler (logonuzu şeffaf arka planla indirmek gibi) vardır. Profesyonel sürüm, 14 günlük ücretsiz deneme sürümü ile birlikte gelir ve ayrıca grafik oluşturma ve fotoğraf düzenleme uygulamaları gibi diğer Canva araçlarına erişim sağlar.

Canva Logo Tasarım Aracı Videosu

Öne Çıkan Özellikleri;

 • Sürükle ve bırak ile logo oluşturmak.
 • Çeşitli sektörler için önceden tasarlanmış şablonlar.
 • Şablonların özelleştirilmesi kolaydır.
 • Özel öğeler, arka planlar ve fotoğraflar (bunlardan bazıları Canva Pro’ya ait).
 • Kendi materyallerinizi yüklemenize izin verir.

3. LogoMakr Ücretsiz Logo Tasarım

Logomkr Ücretsiz Online Logo Tasarım Sitesi

LogoMakr ile uzun süreçlerden geçmeden logonuzu oluşturmaya başlayabileceğiniz, saçma olmayan bir online logo tasarım aracıdır. Markanızın vizyonuna en yakın olanı bulmak için bir milyondan fazla grafikte arama yapabilirsiniz. Ardından, başlangıç ​​grafiğinizin boyutunu, rengini ve konumunu değiştirmek için LogoMakr’ın görsel logo oluşturucusunu kullanabilir, ona metin ve şekiller ekleyebilir, siyah bir arka planla test edebilir ve nihai sonucu kırpabilirsiniz.

LogoMakr sezgisel bir arayüze sahip olmasına rağmen, kullanıma hazır bir logo oluşturmadığı için bazı tasarım becerileri gerektirir. Yani, tamamen yeni başlayan biriyseniz, muhtemelen bu listedeki başka bir araca yönelmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

LogoMakr ile logonuzu düşük çözünürlüklü bir dosya olarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz, ancak yüksek çözünürlüklü resim dosyalarının maliyeti logo paketi başına 19,00 ABD dolarıdır.

Logomakr Örnek Logo Yapma Videosu

Öne Çıkan Özellikleri;

 • Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce başlangıç ​​grafiği.
 • Kullanımı kolay arama işlevi.
 • Sürükle ve bırak ile logo oluşturucu arayüzü.
 • Çoklu özelleştirme seçenekleri (yazı tipleri, renkler, şekiller ve daha fazlası).
 • HD cihazlar için yüksek çözünürlüklü PNG, SVG ve PDF dosyaları (pro sürümüyle).

4. Ucraft Logo Oluşturucu

4.ucraft-logo-maker

Ucraft, sıfırdan özel bir logo oluşturmanıza olanak tanıyan online bir logo oluşturma aracıdır. Ana sayfada “sadece birkaç tıklamayla” logo yapabileceğinizden bahsedilse de, Ucraft bir logo oluşturucu değil, logoya özgü özelliklere sahip bir vektör düzenleme uygulamasıdır. Dolayısıyla, yukarıda bahsedilen LogoMakr gibi, Ucraft da profesyonel tasarım becerileri olmayan yeni başlayanlar için önerilmez.

Ucraft ile daha da özelleştirebileceğiniz 2 milyonun üzerinde telifsiz vektör simgesi arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin, ona metin ve fazladan şekiller ekleyebilir, renkleri, yazı tiplerini ve hizalamayı değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Özel logonuzu ücretsiz olarak 600 piksel genişliğinde şeffaf PNG dosyası olarak indirebilirsiniz. Ancak, yüksek çözünürlüklü SVG dosyasına ihtiyacınız varsa, onu 7,00 $ karşılığında satın almanız gerekecektir.

Ucraft Uygulamalı Logo Tasarım Videosu

Öne Çıkan Özellikleri;

 • Dikkatiniz dağılmadan sade, temiz, kullanımı kolay logo düzenleyici.
 • Milyonlarca benzersiz simge arasından seçim yapın.
 • Yazı tiplerini, renkleri, hizalamayı ve daha fazlasını özelleştirmek için tasarım seçenekleri.
 • Konumlandırmaya yardımcı olmak için arka planda kılavuz çizgiler.
 • Önizleme işlevi.

5. Squarespace Online Logo Oluşturucu

5.squarespace-logo-maker

Squarespace Logo Maker, popüler Squarespace web sitesi kurucusunun ücretsiz logo oluşturma aracıdır. İşlevsel olarak, logo düzenleyici kullanışlı bir ızgara tabanlı arka plan ve önizleme işlevi ile birlikte geldiğinden, bu uygulama Ucraft’a çok benzer. İşletmenizin adını uygulamaya yazarak başlayabilirsiniz.

Harika kelime işaretleri tasarlamanın yanı sıra, logonuza benzersiz bir simge de ekleyebilirsiniz. Yerleşik arama işlevi sayesinde, arama çubuğuna doğru anahtar kelimeleri girerek uygun bir simgeyi hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Squarespace Logo Maker bu listedeki diğer araçlar gibi çok özelleştirme seçeneği sunmasa da logonuzun renklerini ve yazı tiplerini de değiştirebilirsiniz. Muhtemelen bu uygulamanın en büyük eksiği logonuzu sadece PNG formatında indirebilmenizdir. Bununla birlikte, ücretsizdir, size üç versiyon (renkli, siyah, beyaz) sağlar ve 5000px’e kadar çıkabilirsiniz.

Squarespace Logo Maker Uygulama Videosu

Öne Çıkan Özellikleri;

 • Sezgisel, dikkat dağıtmayan tasarım editörü.
 • Logonuza hızlı bir şekilde ekleyebileceğiniz kullanıma hazır simge yükleri.
 • Arka planda değiştirilebilir ızgara boyutuna sahip kılavuz çizgiler.
 • Logonuzun farklı ortamlarda (web sitesi, kartvizit, tişört) nasıl çalıştığını test etmek için önizleme işlevi.
 • İndirilebilir yüksek çözünürlüklü PNG görüntüleri.

6. Designhill Logo Oluşturucu

6.designhill

Designhill Logo Maker, dakikalar içinde güzel görünümlü logolar oluşturmanıza olanak tanıyan yapay zeka destekli bir logo oluşturma aracıdır. Şirketinizin adını girerek başlayabilirsiniz ve uygulama, size birkaç logo, renk ve sembol gösterir. En çok beğendiklerinizi seçmeniz gereken basit bir değerlendirme sürecine götürür. Logo oluşturucunun yalnızca ilgili tasarımları döndürmesi için sektörünüzü de seçebilirsiniz.

Ardından, Designhill Logo Maker sizin için birden fazla logo varyasyonu oluşturana kadar bir veya iki dakika beklemeniz gerekir. Yazı tiplerini, renkleri, düzeni ve diğer tasarım değişkenlerini değiştirerek, uygulamanın yerleşik logo düzenleyicisini kullanarak seçtiğiniz logoyu daha da ince ayarlayabilirsiniz.

Designhill Logo Maker güzel, profesyonel görünümlü logolar oluştursa da, malesef ücretsiz değildir. Düşük çözünürlüklü logo dosyası için 15,00 € ödemeniz gerekirken, yüksek çözünürlüklü görsel ve vektör dosyaları size 50,00 € tutacaktır.

Öne Çıkan Özellikleri;

 • Akıllı, yapay zeka destekli logo oluşturma süreci.
 • İhtiyaçlarınızın dikkatli değerlendirilmesi.
 • Yerleşik görsel logo düzenleyici.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz birden çok logo varyasyonu.
 • Logonuzu birkaç farklı ortamda gösteren önizleme işlevi.

7. Tailor Brands Logo Tasarım Ücretsiz Online

7.tailor-brands-logo-maker

Tailor Brands, çeşitli markalama araçları sunan bir tasarım ajansıdır – yapay zeka destekli logo oluşturucu uygulamaları bunlardan biridir. Designhill Logo Maker’a benzer şekilde, bir firma adı ve isteğe bağlı olarak bir slogan girerek logonuzu tasarlamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca sektörünüzü seçebilir ve isterseniz ürününüzü kısaca tanımlayabilirsiniz, böylece yapay zeka sizin için en uygun logoları bulabilir.

Tailor Brands Logo Maker ile adım adım değerlendirme sürecini tamamlamanız gerekir. Bunu yapmak gerçekten çok kolay; yalnızca birkaç seçenekten en sevdiğiniz logoları seçmeniz gerekir. Logo varyantlarınız oluşturulduğunda, logonuzun tamamen benzersiz görünmesini sağlamak için stilleri, yazı tiplerini ve renkleri değiştirebilirsiniz.

Tailor Brands Logo Maker da ücretsiz bir araç değildir. Tailor Brands’in planlarından birine kaydolmanız gerekir, ancak diğer tüm tasarım araçlarına da erişebilirsiniz. Şu anda, en ucuz planları aylık 9,99 ABD dolarıdır ve yalnızca bir ay ödeseniz bile yüksek çözünürlüklü logo dosyalarını saklayabilirsiniz.

Tailor Brands Logo Tasarım Aracı Videosu

Öne Çıkan Özellikleri;

 • Yapay zeka destekli logo oluşturucu.
 • Başlangıç ​​dostu logo oluşturma süreci.
 • Görsel logo düzenleyici.
 • Çoklu özelleştirme seçenekleri.
 • Önizleme işlevi.

Online logo tasarım araçlarıyla oluşturduğunuz logoları beğenmediyseniz logo tasarım programlarıyla kendi zevkinize göre özel bir logo tasarımı da yapabilirsiniz. Logo tasarım programları yazımıza bakınız; https://tasarimdestek.com/logo-tasarim-programlari/