Grafik Tasarım

En İyi 10 Logo Tasarım Programı

en-iyi-logo-tasarim-programlari

Logo tasarım programları başarılı bir iş için gizli, büyülü bir araçtır. Bir logo işinizin kalbidir. Şüphesiz diğer ilgili faktörler de önemlidir, ancak bir logo kesinlikle şirketinizin ilk izlenimidir. Harika bir logo, harflerin, şekillerin ve renklerin güzel bir birleşimidir. Ve güçlü bir logo elde etmek için kesinlikle en iyi logo tasarım programına ihtiyacınız var. Bu makale, tasarımcılar ve yeni başlayanlar için en iyi logo tasarım programlarının listesini içerir.

Logo tasarım programı, basit ve çarpıcı bir logoyu zahmetsizce tasarlamanıza yardımcı olur. İşletmeniz için bir logo oluşturmak üzere profesyonel bir freelancer veya şirket ile anlaşa bilirsiniz. Ancak, bazen logo tasarımınızı dış kaynaklardan kullanmak cebinizde biraz fazla para çıkmasına sebep olabilir. Bunun yerine, uygun fiyatlı bir logo tasarım programı yardımıyla kendiniz yapabilirsiniz. Ancak, bir logo tasarlarken renklere dikkat edilmesi önerilir. Yapılan çalışmalara göre logonuzun rengi, kullanıcıların sizi rakiplerinize göre seçmesinin nedeninin %85’i dir.

En İyi Logo Tasarım Programı Nasıl Seçilir?

Bir logo tasarım programı, işletmeniz için güzel ve alakalı bir logo oluşturmak için çeşitli özellikler sunar. Hem ücretsiz hem de internet üzerinden ücretli bir dizi logo tasarım yazılımı vardır ve bunları istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bir logo tasarım programı, fazla çaba harcamadan çekici bir logo sağlayacak kadar verimli olmalıdır. Aşağıdaki noktalara dikkat edin.

Kullanım Kolaylığı: Bir logo tasarım programı kullanımı kolay olmalıdır. Böylece bir acemi bile kullanabilir. Genellikle, logo tasarım programı sürükle ve bırak işlevine dayanır ve güzel bir logo oluşturmak için öğeleri istenen yere sürüklemek dışında hiçbir şey yapmanız gerekmez.

Fiyat: Bütçenizi zorlayacak bir yazılım almadığınızdan emin olun. Bununla birlikte, logo ihtiyaçlarınıza bağlı olarak herhangi bir premium yazılım yerine %100 ücretsiz bir yazılım seçebilirsiniz.

Özellikler: Peki, bir başka önemli faktör, seçilen yazılımın size ne tür özellikler sunduğudur. Herhangi bir yazılımı sonlandırmadan önce deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Tasarım yazılımının logonuzda istediğiniz özelleştirmeleri yapmanıza izin verdiğinden emin olun.

En İyi Logo Tasarım Programları Listesi

  1. Adobe Illustrator
  2. Corel çizgisi
  3. Adobe Photoshop
  4. GIMP
  5. Inkscape
  6. Canva
  7. Hatchify tarafından Shopify
  8. Afinite Tasarımcısı
  9. Gravit Tasarımcısı
  10. Adobe Spark

En İyi Logo Tasarım Programları İnceleme ve Karşılaştırmaları

1. Adobe Illustrator

Illustrator-logo-tasarim-programi

Adobe Illustrator, Adobe Creative Suite’in parlak logolar oluşturmanıza olanak tanıyan birçok özelliğe sahip ayrılmaz bir parçasıdır. Kullanılabilir güçlü özelliklere sahip logolar, çizimler ve simgeler oluşturabilirsiniz. Adobe Illustrator vektör tasarımları için kullanılır . Böylece, bugüne kadar en iyi vektör grafik editörü olmuştur. Dahası, vektör çizim editörü size mükemmel şekilde ölçeklenmiş logolar verir. Bu logo tasarım programı ile logonun her yönünü yönetmek ve tasarımı geliştirmek oldukça kolaydır .

Artıları

En iyi vektör grafik yazılımlarından biridir ve size şaşırtıcı vektör tasarımları verir.

Esnek bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Illustrator panel içi düzenleme sağlar.

Aynı anda birden çok çalışma yüzeyini kolayca kullanabilirsiniz.

Hemen hemen her bilgisayar sisteminde kullanabilirsiniz.

Eksileri

Adobe Illustrator, dik bir öğrenme eğrisi ile birlikte gelir.

Çok yer kaplayacak.

Raster grafikler için geniş destek sağlamaz.

2. CorelDRAW

corel-draw-logo-tasarim-programi

CorelDRAW logo tasarımı alanında çok yol kat etti. Bir acemi veya profesyonel bir logo tasarımcısı iseniz CorelDRAW logo tasarım sürecinizi bir esinti yapar. Ayrıca, Corel capture ve Corel photo-shop gibi araçlar logo tasarım deneyiminizi geliştirir. Bu nedenle, CorelDRAW ile oluşturulan logolar son derece profesyonel ve kalitelidir. Bu yüzden CorelDRAW’ı piyasadaki en iyi logo tasarım araçlarından birisidir. Çarpıcı bir logo sunmak için eşsiz renk doğruluğu ve esnekliği sunar. Logo eskizinde CorelDraw’dan daha iyi bir şey bulamazsınız.

Artıları

30 günlük para iade garantisi sunar.

Hem Windows hem de Mac sürümlerinde deneme sürümleriyle gelir.

Araç çubuğunu ve menüyü kolayca yeniden boyutlandırabilir ve yeniden konumlandırabilirsiniz.

LiveSketch özellikleri çarpıcı sonuçlar verir.

Eksileri

Serbest fırçanın kullanımı biraz zor.

Yüksek öğrenme eğrisi.

3. Adobe Photoshop

photoshop-logo-tasarim-programi

Adobe Photoshop , görüntü düzenlemenin ustası olarak bilinen Adobe ailesinden muhteşem bir araçtır. Bu araç, profesyonel tasarımcılar için muhteşem çizimler, 3d resimler, simgeler ve logolar oluşturmak için tasarlanmıştır. Sanatsal filtreler, renk seviyeleri, doku ve çok daha fazlası gibi çeşitli örnek özellikler Photoshop’u en çok istenen grafik tasarım yazılımı yapar. Ancak, etkili logolar oluşturmak için bazı photoshop becerilerine sahip olmanızı gerektirir. Acemi kullanıcılar için de mükemmel araçtır.

Artıları

Adobe Photoshop, grafik tasarımcıları ve diğer tasarım profesyonelleri için mükemmel bir araçtır.

Mobil uyumlu görüntüler ve logolar sunar.

Çeşitli görüntü formatlarını düzenlemek oldukça basittir.

Entegre stok kütüphanesi kolayca kullanılabilir.

Eksileri

Taze cebinde biraz ağır olabilir.

Adobe Photoshop’un arayüzü, aceminin başlaması için biraz zor olabilir.

Bazı araçlarda ilerleme çubuğu eksik.

4. Gimp

gimp

GIMP , GNU Görüntü İşleme Programı’nın kısaltmasıdır. Ücretsiz bir logo tasarım yazılımı ve açık kaynaklı görüntü düzenleyicisidir. Sezgisel bir arayüze sahip özelliklerle birleştirilir ve bu da güzel tasarımlar oluşturmanıza olanak tanır. Ancak, GIMP sadece deneyimli kullanıcılar için değil, amatörler bile bazı şaşırtıcı sanat eserlerini ortaya çıkarmak için kullanabilirler. Linux, Mac OS X ve Windows gibi platformlar için kullanabilirsiniz. Logoyu kolayca tasarlamanızı sağlayan birçok üçüncü taraf eklentisi vardır. Bununla birlikte, GIMP ile Photoshop arasındaki kontrast hakkında bilgi edinmek de ilginizi çekebilir .

Artıları

Birden çok platform için kullanılabilir.

Logo tasarım yazılımını kullanmak tamamen ücretsizdir.

GIMP oldukça esnek bir yazılımdır.

Hafif tasarım yazılımıdır.

Eksileri

Açık kaynaklı bir platform olarak güncellemeler için bir süre beklemeniz gerekebilir.

Ayarlama katmanlarında yoktur.

5. Inkscape

inkscape

Inkscape ücretsiz ve açık kaynak kodlu sağlam bir vektör tasarım aracıdır. Çizimler ve diğer grafik türlerini tasarlamak için ideal bir seçimdir. Web tasarım kütüphanesi çarpıcı resimler, logolar ve diğer web grafikleri üretmesine yardımcı olur. Inkscape, diğerleri gibi SVG (Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri) dosya biçimini destekler. Oysa diğer dosya formatlarını da içe ve dışa aktarabilirsiniz. Inkscape, Mac OS X, Windows ve Linux ile tamamen uyumludur. Ve bu kesinlikle Inkscape’i herhangi bir amatör grafik tasarımcının araç setinin ayrılmaz bir parçası yapar.

Artıları

Ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir tasarım yazılımıdır.

Genişletilebilir çizim araçları.

Inkscape, Windows, Mac, Linux ve web tabanlı olarak kullanılabilir.

Eksileri

Açık kaynaklı bir araç olduğundan, hata düzeltmelerini beklemeniz gerekebilir.

Dik bir öğrenme eğrisi vardır.

Inkscape, Illustrator ile kötü birlikte çalışabilirliğe sahiptir.

6. Canva

canva

Canva güçlü bir çevrimiçi logo tasarım yazılımıdır. Herhangi bir profesyonel veya kuruluş hızla çarpıcı grafik tasarım oluşturabilir. Canva kullanarak bir logo oluşturmak gerçekten çok basit. Yeni başlıyorsanız ücretsiz sürümü kullanabilir ve daha sonra Canva Pro sürümünü kullanabilirsiniz. Ancak, hızlı bir şekilde başlamak için Canva ve diğer bazı web tasarım yazılımlarını kullanmak için herhangi bir tasarım deneyimine ihtiyacınız yoktur.

Artıları

Tamamen çevrimiçi. Bu nedenle yazılımı indirmenize gerek yoktur.

30 günlük para iade garantisi ile geliyor.

Bu logo yaratıcısı programı son derece kullanıcı dostudur.

Eksileri

Mobil uygulamada, web uygulamasına kıyasla daha az seçenek vardır.

Sosyal medya paylaşımı yalnızca Twitter ve Facebook ile sınırlıdır.

7. Hatchful by Shopify

hatchful

Kuşkusuz, Hatchful logo yapımcısı Shopify tarafından desteklenen süper bir logo tasarım yazılımıdır. İşletmeniz için harika logolar sunar. Hatchful ile bir logo oluşturmak oldukça kolay. Öncelikle, oyun, sanat, teknoloji vb. Gibi ilgili alanınızı seçmeniz gerekir. Ardından verilen seçeneklerden uygun bir düzen seçin. Ardından işletme adınızı ve sloganınızı ekleyin (Slogan isteğe bağlıdır). Şimdi, işletmenizi daha iyi tanımlayan bulduğunuz en uygun logoyu seçebilirsiniz. Bununla birlikte, onu düzenlemek ve kendi kişisel dokunuşunuzu vermekte özgürsünüz.

Artıları

Bu logo yapımcısı yazılımı tamamen ücretsizdir.

Hiçbir tasarım deneyimi gerekmez.

Başlangıç ​​dostu.

Muhtemelen küçük ölçekli projeler için en iyisidir.

Eksileri

Sosyal medya yalnızca Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn ve Pinterest ile sınırlıdır.

Birçok özelleştirme seçeneği yoktur.

8. Afinite

affinity-designer

Affinity Designer bir vektör grafik tasarım aracıdır. Doğru eğriler oluşturmanıza ve canlı şekilleri vektör çizim için özelleştirmenize yardımcı olur. Kesinlikle Affinity Designer, illüstratörler, UI tasarımları için ideal bir çözümdür. Size şaşırtıcı sonuçlar vermek için güçlü özelliklerle birleştirilmiştir. Listede belirtilen diğer tüm oyuncular için iyi bir rakip.

Artıları

Çok çeşitli araçlara sahiptir.

Profesyonel özelliklerin türü.

Açık ve koyu kullanıcı arayüzü kullanılabilirliği.

Eksileri

Dik bir öğrenme eğrisi vardır.

İPad için ücretsiz deneme sürümü yok.

9. Gravit Designer

gravit-designer

Gravit Designer , tamamen ücretsiz, zengin özelliklere sahip bir grafik tasarım yazılımıdır. Güçlü araçlar yardımıyla kolayca logolar, simgeler, çizimler, uygulamalar ve baskılar oluşturabilir ve tasarlayabilirsiniz. Bu logo tasarım yazılımı dakikalar içinde çarpıcı bir logo alabilir. Herkes Windows, Mac OS, Linux gibi farklı platformlarda kullanabilir. Ancak, çevrimiçi olarak da kullanabilirsiniz. Böylece Gravit Designer’ın en iyi şekilde hem çevrimdışı hem de çevrimiçi olmasını sağlayabilirsiniz.

Artıları

Piksel, vektör, dışa aktarma modları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Birden fazla stil kullanabilirsiniz.

Kıvrımlı görüntüler ve logolar oluşturmak çok kolaydır.

Bir dizi etkisi vardır.

Eksileri

Çok fazla dışa aktarma seçeneği bulamazsınız.

Ücretsiz sürümü ile sınırlı özellikler.

10. Adobe Spark

adobe-spark

Kuşkusuz, Adobe web tasarımı alanında hakim bir markadır ve Adobe Spark bir istisna değildir. Görsel bir yöntem kullanarak grafiklerinizi hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Adobe spark kullanılarak her türlü grafik, video, web sayfası ve logo birkaç dakika içinde oluşturulabilir. Adobe Spark’da çok fazla özellik olsa da, haklı hizalama özelliği her yerde mükemmel görünen bir logo tasarlamanıza her zaman yardımcı olacaktır.

Artıları

Adobe Spark ücretsiz bir deneme sürümü sunuyor.

Kullanımı kolay bir arayüz ile birlikte gelir.

Adobe Spark kullanımı hızlıdır.

Eksileri

Yalnızca Android, iOS ve web için kullanılabilir.

Masaüstü tabanlı platformun kullanılabilirliğini beklemeniz gerekebilir.

Animasyon içermez.

Logo Tasarım Programına Neden İhtiyacımız Var?

Minimum çaba ile etkili bir logo oluşturmak için bir logo tasarım programına ihtiyacınız var. Ancak, bir logonun temel amacı işletmenize bir kimlik sağlamaktır. Ve belki de sektördeki varlığınızı belirlerken en önemli faktördür. Logo tasarımı, etkili bir dijital pazarlama stratejisi olarak web tasarımının ayrılmaz bir parçasıdır . Bu nedenle, logonuza dikkat edin.

Logo Nasıl Tasarlanır?

Günümüzde logo tasarımı, tonlarca ücretsiz ve ücretli logo tasarım programı sayesinde gerçekten basitleşti. İşletmeniz için güzel ve etkili bir logo oluşturmak için yaratıcılık, strateji ve kaynak gerektirir. Bir logo daima müşterilerinizle hizalanmalıdır ve bu da markanızın değerini artırır. Genellikle, bir logo oluşturmak için oldukça basit adımlar vardır.

Her şeyden önce bir logo tasarım yazılımı seçin.

İkinci olarak, önceden tasarlanmış şablonu seçin veya gereksinimlerinize göre düzenlerken kendi şablonunuzu oluşturun.

Ve son olarak, gerekli alanda kullanmak için sisteminize indirmek.

İşte böyle çalışır. Oldukça basit!

Tasarımcılar ve Meraklılar İçin Logo Tasarım Programı

Logo tasarım programı web tasarımının önemli bir parçasıdır. Tüm web tasarım meraklıları, özellikle logo tasarımcıları hakkında konuşursam, en yaratıcı insanlar. Çünkü bir logo oluştururken, logo rengi, şekli, boyutları, tipografi, yazı tipi stili, boyutu, efektleri ve en önemlisi işinizi iyi temsil edebilecek bir dizi faktör var. Ve burada bir logo tasarım yazılımı kurtarmaya geliyor. Genel olarak logo tasarım yazılımı, her logo tasarımının iyi yapılandırılmış ve iyi düşünülmüş olması için yeterince akıllıdır. Tasarımcılar için en iyi Infographic yapımcısı yazılımına , tel kafes araçlarına ve fotoğraf düzenleme yazılımlarına göz atın

Peki, Hangi Logo Tasarım Programı Sizin İçin En İyisi?

Peki, seçim için bir çok seçenek var ve yukarıda belirtilen liste kesinlikle iş logo tasarımı için uygun bir çözüm seçmenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, bir logo tasarım programı seçerken, satın alınabilirlik, zorluk seviyesi ve kullanım kolaylığı gibi çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Bu da web tasarımının inceliklerine katılmadan doğru logo tasarım yazılımı ile başlamanıza yardımcı olur. Tartışılan tüm web tasarım araçları en iyi sonuçları ile kendi bölgelerinde. Bu nedenle, mükemmel bir logo almak onaylanır. Logonuz için yazı tipini, rengini ve şeklini nasıl seçeceğinizi kontrol edin .