Grafik Tasarım

Grafik Tablet Önerisi: Grafikerler İçin En İyi Çizim Tableti

En iyi grafik tabletini mi arıyorsunuz, ancak nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Burada sıraladık. İster dijital sanatta ilk adımlarınızı atıyor olun, ister yıllardır çizim yapıyor ve bir yükseltme peşinde koşuyor olun, burada sizin için en iyi grafik tabletini bulduk. Tüm farklı bütçeler için kullanılabilen modelleri ele aldık, bu nedenle ne kadar rahat harcama yaparsanız yapın, yaratıcı çalışmanızı bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olabiliriz.

Bir grafik tablet satın almadan önce, seçeneklerinizi gözden geçirmek için biraz zaman harcamaya değer. Sonuçta, çizim tabletleri açısından, profesyonel, yüksek çözünürlüklü grafik tabletlerden 600 liradan daha ucuza ve küçük bir sırt çantasına sığan taşınabilir tabletlere kadar her şey var.

Grafik tablet dünyasında birçok tanıdık marka adı var. Belki de en bilineni, tablet kalitesi açısından pakete liderlik etme eğiliminde olan ancak aynı zamanda biraz daha pahalı ürünler yapan Wacom’dur. Bütçe bir engel teşkil ediyorsa, rakiplerinden çok daha ucuza mal olan mükemmel tabletler üreten XP-Pen veya Huion gibi birine bir göz atmaya değer.

En İyi Grafik Tablet Önerisi

İlk 3 Grafik Tablet Önerisi yüksek bütçeli kişiler içindir. Sonraki Öneriler ise fiyat performans ürünleridir.

01. Wacom Cintiq 22

wacom-cintiq-22

Aktif çizim alanı: 19,5 x 11,5 inç | Çözünürlük: 1.920 x 1.080 | Kalem basıncı hassasiyeti: 8.192 seviye | Bağlantılar: HDMI, USB 2.0

Wacom Cintiq 22 şu anda piyasadaki en iyi çizim tableti. Sınıfının lideri 8.192 basınç hassasiyeti sunan Pen Pro 2 ile birlikte gelir ve iyi tasarlanmış ekranı, çizim sırasında tatmin edici düzeyde sürükleme sağlayan parlama önleyici bir yüzeye sahiptir.

02. Apple iPad Pro 12.9 (2020)

apple-ipad-pro

Aktif çizim alanı: 10.32 x 7.74in | Çözünürlük: 2,732 x 2,048 | Kalem basıncı hassasiyeti: Belirtilmedi (isteğe bağlı Apple Pencil gerektirir) | Bağlantılar: Lightning, Bluetooth, Wi-Fi | İşletim Sistemi: iPadOS 13.4

Apple, istisnai iPad Pro 12.9’unu 2020 için yeniledi ve şimdi bu sınıfının lideri tablet, 8 çekirdekli grafik işlemcisine sahip yeni A12Z Bionic çip sayesinde her zamankinden daha iyi performans gösteriyor. Maalesef fazladan ödeme yapmanız gereken Apple Pencil ile çizim yapmak muhteşem bir deneyimdir ve sanatçının hayatını kolaylaştırmak için manyetik saklama şeridine takıldığında kalemi otomatik olarak şarj etmek gibi pek çok küçük sezgisel dokunuş vardır. Apple Pencil, mükemmel bir basınç duyarlılığı eğrisi ile son derece hassastır. Elbette tüm bu teknolojiler ucuza gelmiyor, ancak bunun için nakit paranız varsa, iPad Pro 12.9 eşi benzeri olmayan bir çizim arkadaşıdır.

03. Microsoft Surface Book 3 (13,5 inç)

surface-book-3

Aktif çizim alanı: 11,25 x 7,5 inç | Çözünürlük: 3000 x 2000 | Kalem basınç hassasiyeti: 4.096 seviye (Yüzey Kalemi ile) | Bağlantılar: Wi-Fi, Bluetooth, USB, USB-C | İşletim Sistemi: Windows 10 Pro

Microsoft’un etkileyici dizüstü / tablet hibritlerinden en sonuncusu olan Surface Book 3, kutudan çıkardığınız andan itibaren çok açık bir şekilde birinci sınıf bir üründür.
Yapı kalitesi muhteşem ve ekranı olağanüstü görünüyor. Denkleme son derece etkileyici Yüzey Kalemini ekledikten sonra Windows iş akışıyla güzel bir şekilde sinerji oluşturacak harika bir çizim aracına sahip olursunuz. Bu ekran alanı sizin için yetersiz ise 15 inçlik bir versiyon da var. Fakat bu tabi ki biraz daha pahalı.

Uygun Fiyatlı Grafik Tablet Önerileri

İlk 3 tavsiyemize göre daha uygun fiyatlı çizim tableti önerileri

04. XP-Pen Artist 15.6

XP-Pen Artist 15.6

Aktif çizim alanı: 13.54 x 7.62in | Çözünürlük: 1.920 x 1.080 | Kalem basıncı hassasiyeti: 8.192 seviye | Bağlantılar: USB-C | İşletim Sistemi: Windows veya macOS

XP-Pen Artist 15.6: Makul büyüklükte bir çizim alanı sunmaktadır, çok hassas seviyeye sahip rahat bir kalem ve iyi bir ekran sunmaktadır.

DEVAMI HAZIRLANIYOR