Fotoğrafçılık

Analog Fotoğraf Makinesi Önerileri

Analog Fotoğraf Makinesi

Çevrenizde analog fotoğraf makinesi kullananlar varsa onlarında söyleyeceği gibi, yüksek kaliteli bir filmi analog fotoğraf makinası kullanmak için birçok neden vardır. Yalnızca en iyi 35 mm filmli kameraların tüm zamanların en ikonik fotoğraflardan bazılarını sağlamakla kalmadı, aynı zamanda dijital fotoğrafçılığın özgürlüğüyle anında çekilen fotoğrafların seçilmesine nazaran sabır ve zanaat seviyesi sağlıyorlar. 35 mm tek lensli refleks kameralardan otomatik odaklamalı kameralara kadar, çarpıcı sonuçlar sağlayacak pek çok eğlenceli, popüler analog filmli kamera var. Diğer bir deyişle, en iyi filmli analog kameralara zaman ayırmanızı, donanımınızı tanımanızı ve kendi estetiğinizi bulmanızı öneriyoruz. Ayrıca, DSLR makinaların teknolojik üstünlüklerine bakılmaksızın size analog filmli makinaların daha iyi sunduğunu söyleyenler olacaktır. Tüm bunlar sizi karanlık oda deneyimi için canlandırıyorsa, o DSLR’yi kapatın ve bunun yerine 10 En İyi Geleneksel Analog Filmli Kameralardan birini alın deriz.

1. Canon AE-1 35mm Analog Filmli Kamera

canon-ae-35mm

Sağlam bir makinadan daha fazlası olan Canon AE-1 35mm Filmli Fotoğraf Makinesi yaşayan bir tarih. 70’lerin sonu ve 80’lerin başında Japonya’da üretilen bu kamera, bir mikroişlemci ile donatılmış olarak gelen ilk tek lensli (SLR) kameraydı. Bu ve değiştirilebilir lensi, elektro mıknatıslı yatay odak düzlem üzerindeki deklanşörü gibi diğer önemli özellikler arasında, zamanında bu SLR makina rekor sayıda sattı. Bugüne kadar, güzel bir ekipman parçası ve fiyat açısından uygun olan bu makina bulabileceğiniz en yüksek kaliteli filmli analog kameralarından biri olmaya devam ediyor. Herhangi bir klasik Canon kullanıcısına sorarsanız, en iyi film kamerası hangisidir? Size vereceği cevap Canon AE-1 35mm olacaktır.

Canon AE-1 35mm Amazon’dan satın alabilirsiniz.

2. Pentax K1000 Analog Fotoğraf Makinesi

pentax-k1000 Analog Fotoğraf Makinesi

Pentax K1000 çok güvenilir ve uygun fiyatlı 35 mm SLR filmli kameralardan. Tamamen serbest tasarımıyla öne çıkan en iyi filmli analog makinalardan, çalışmak için pil gerektirmez (ışık ölçeri kullanmak için bir A76 hücreli pil gerekli) ve sadece üç çekim kontrol fonksiyonu yapıyor: diyafram, enstantane hızı ve odak. Biraz film yükleyin, hızı ayarlayın ve o mükemmel çekimi yapın. Geleneksel fotoğrafçılığın güzelliği budur.

3. LeicaM-A (Tip 127) Rangefinder Kamera

leica-m-a

LeicaM-A Rangefinder kamera krom pirinç vurgulara sahip, çarpıcı mat siyah kompakt gövdeye sahip, tamamen metal bir gövdesi olan yüksek kaliteli filmli analog kamere, sizi dijital kameralardan tamamen uzak tutacak. Odaklanma, diyafram açıklığı ve deklanşör hızı gibi temel unsurları vurgulayarak, dayanıklı, uzun ömürlü kamera anında en değerli eşyalarınızdan biri haline gelecektir. Bu, kamera kolayca bulabileceğiniz en iyi analog kameralardan biridir.

4. Nikon F2 35 mm Analog Fotoğraf Makinesi

nikon-f2-35mm Analog Fotoğraf Makinesi

Bir diğer retro klasik olan Nikon F2, markanın ürettiği son mekanik profesyonel SLR idi. Özellikleri arasında 1/2000 saniyelik enstantane hızı, ergonomik bir deklanşör, film yüklemek için arkaya açılan bir döndürme, çıkarılabilir bir motor sürücüsü ve büyük bir refleks ayna bulunuyor. Esasen kameradaki her şey manuel olarak kontrol edilir ve böylece sizi ekipmanınızla yakınlaşmaya ve kişiselleştirmeye davet ediyor. Bunu ancak tamamen mekanik bir filmli analog kamera yapabilir.

5. Leica M6 TTL Analog Fotoğraf Makinesi

leica-m6-ttl

Üretim çalışması sırasında yalnızca 3130 adetle sınırlı olan Leica M6 TTL, ağır, gelişmiş (zamanına göre), nadir ve olağanüstüdür. Bu üst telemetre kamera, lens üzerinden (TTL) manuel ışık ölçümünü vizörde LED oklar ve yumuşak bir mekanik obtüratör ile birleştirir. Sonuç olarak, LED’leri dengelemek için lens veya deklanşörle dokunabilir, filtreler veya harici bir ölçüm cihazı ile ideal pozlamayı elde edebilirsiniz.

6. Olympus OM-1 35mm Filmli Analog Kamera

olympus-om-35mm

Olympus OM-1 tamamen manuel ve son derece uygun fiyatlı. 70’lerin bu vintage sersemletici, işlev açısından basit ve tasarımda sadeliğe sahip olan bir analog fotoğraf makinasıdır. Eğer kompakt, hafif, sağlam bir analog kamera arıyorsanız, arayışınız burada sona eriyor.

7. Canon Canonet QL17 GIII Filmli Kamera

canon-canonet-g3-ql Analog Fotoğraf Makinesi

Yalnızca en retro tasarım yeterli olacaksa, Canon’un Canonet QL17 GIII’sinden daha altını kabul etmeyin. 35mm telemetre kamera, 1970’lerden kalma bir zaman makinesinden fırlamış gibi görünüyor ve bu çekiciliğinin bir parçası.

8. Nikon F6 AF 35mm SLR Filmli Fotoğraf Makinesi

nikon-f6-af-35mm

Büyük beğeni toplayan Nikon F serisinin altıncı nesli olan Nikon F6 buna göre sınıfın en üstünde yer alıyor. Parlak 35mm SLR kamera ilk olarak 2004 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri fotoğrafçılıkta profesyonellerin vazgeçilmezi oldu. Bu, TTL faz algılama ve üç dahili pozlama ölçer içeren oldukça kullanışlı bir analog kameradır. Sonuç, dijitalin sonsuz işlevselliğini, ancak sabit film kalitesini sunan güçlü, çok yönlü bir kamera canavarıdır. Modern fotoğrafları hayata geçirmenize yardımcı olacaktır.

9. Minolta X-700 35mm SLR Analog Fotoğraf Makinası

minolta-X700-35mm

Manuel kameraların konsept olarak şık, ancak uygulamada biraz fazla zahmetli olduğunu düşünenler için Minolta X-700 35mm SLR Filmli Kamerayı inceleyin. Diyafram açıklığı veya deklanşör üzerinde otomatik ayara izin veriyor, yani kamerayı çevresel bir değişikliğe uyum sağlamak için kişisel olarak ayarlamanıza gerek yoktur. Ayrıca, kamerayı belirli bir enstantane hızına belirli bir diyafram açıklığına otomatik olarak karşılık gelecek şekilde programlayabilirsiniz. Elbette, her ayrıntı üzerinde tam kontrol sahibi olmayı tercih ediyorsanız, yüksek kaliteli analog kamera manuel pozlama ve odak da sunar.

10. Nikon FM2 SLR Manuel Odaklı Analog Kamera

nikon-fm2

En iyi analog fotoğraf makinaları listemizin son noktasını Nikon FM2 oluşturuyor. Çevik, dayanıklı, hafif, hızlı ve tutarlı düşünün ve bu manuel cihazdan ne bekleyeceğiniz konusunda sağlam bir fikriniz olsun. Kameranın özellik yelpazesi arasında, 1 / 4000’inci saniyede yıldırım hızında en yüksek hızlara ve 1 / 200’lük bir X-sync’e ulaşan, mekanik olarak zamanlanmış dikey metal deklanşör bulunmaktadır. Nikon’un manuel filmli kameraları incelemeye ve Canon gibi diğer büyük markalarla karşılaştırmaya değer.